Aktualności

Grupa Grimaud

logo grimaud

Stabilność marki CHOICE GENETICS gwarantuje obecność w ramach operującej globalnie GRUPY GRIMAUD, specjalizującej się w genetyce wielu gatunków zwierząt. Zaplecze naukowe i kapitałowe grupy zapewnia ciągły postęp genetyczny świń, w oparciu o najnowszą wiedzę naukową, zweryfikowaną na fermach hodowlanych całego świata.

Czytaj więcej

20 i 21 kwietnia w Kołaczkowicach będziemy współorganizatorami otwarcia nowej fermy hodowlanej, która zasiedlona zostanie genetyką Choice Genetics. Wśród zaproszonych hodowców rozlosujemy knura terminalnego EBX.

Nowa ferma będzie jedną z największych w regionie, ze stanowiskami na 749 loch. Zasiedlona zostanie lochami GALLIA oraz REDONE z genetyki Choice Genetics.

Celem hodowlanym fermy jest produkcja loszek remontowych GP GALLIA oraz loszek towarowych F1 NAIMA.

Zaproszeni hodowcy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi zastosowanymi na fermie oraz szczegółami programu hodowlanego przygotowanego przez doradców genetycznych i żywieniowych z sekcji Multiserwisu Choice Genetics oraz właściciela gospodarstwa.

Oprócz zwiedzania fermy, przygotowaliśmy panel merytoryczny, podczas którego hodowcy będą mogli wysłuchać prezentacji w następujących obszarach:

  • „Genetyka, jako kluczowy czynnik efektywnej produkcji świń” / Choice Genetics Polska
  • „Proces inwestycyjny – od pomysłu, do realizacji razem z De Heus” / De Heus Polska
  • „Systemy utrzymania oraz możliwości wyposażenia sektora porodowego” / POLNET

Kulminacyjnym punktem dnia będzie jednak losowanie wśród zaproszonych hodowców knura EBX, światowego lidera w zakresie wskaźnika wykorzystania paszy [FCR].

Nasienie knura EBX od niedawna znajduje się w ofercie stacji unasieniania loch w Smólnikach Osieckich, należącej do Choice Genetics, budząc ogromne zainteresowanie polskich hodowców.

Podstawą do wzięcia udziału w losowaniu będzie wypełnienie losu konkursowego, dołączonego do oficjalnego Zaproszenia.

knur EBX Choice Genetics3

Uwaga:

Wstęp na teren fermy będzie możliwy tylko za okazaniem oficjalnego Zaproszenia. Hodowcy, którzy chcą być na otwarciu fermy, a nie otrzymali zaproszenia, proszeni są o kontakt z przedstawicielami poszczególnych sponsorów, których loga znajdują się na poniższym Zaproszeniu.

Otwarcie Fermy Kołaczkowice Choice Genetics

Centrum Genetyczne
Smólniki Osieckie
62-613 Osiek Mały
tel. +48 504 047 349
tel. +48 504 047 577
e-mail: cpn@choice-genetics.com