Aktualności

Grupa Grimaud

logo grimaud

Stabilność marki CHOICE GENETICS gwarantuje obecność w ramach operującej globalnie GRUPY GRIMAUD, specjalizującej się w genetyce wielu gatunków zwierząt. Zaplecze naukowe i kapitałowe grupy zapewnia ciągły postęp genetyczny świń, w oparciu o najnowszą wiedzę naukową, zweryfikowaną na fermach hodowlanych całego świata.

Czytaj więcej

"Jak przetrwać kryzys i utrzymać polską produkcję świń?" to hasło przewodnie Forum Rolników i Agrobiznesu redakcji Top Agrar. 6 czerwca dr Stanisław Niemyjski prezes zarządu Choice Genetics w prezentacji pt.: „Globalne trendy genetyczne. Korzyści dla krajowych hodowców” przybliży współczesne uwarunkowania dla genetyki trzody chlewnej. 

Genetyka trzody chlewnej to młoda, ale potężna dziedzina nauki, która od zawsze bardzo mocno związana była z praktyką hodowlaną i produkcyjną. Dziś zakres uwarunkowań dla genetyków poszerzył się znacząco. Wyznaczają je przede wszystkim globalny klient, i to zarówno hodowcy, jak i przemysł mięsny, globalny konsument, który pod różną szerokością geograficzną ma różne oczekiwania w stosunku do mięsa i wreszcie zmiany w ustawodawstwie dotyczącym produkcji hodowlanej zwierząt, a zwłaszcza dobrostanu.

Napisanie nowego DNA pod te wymagania, niekiedy sprzeczne ze sobą, to duże wyzwania dla genetyki i szereg pokus, którym genetycy, jako komercyjne instytucje muszą stawić czoła. Pojawiają się więc również uwarunkowania etyczne.

Te wszystkie elementy każdy z uczestników łańcucha produkcyjnego mięsa wieprzowego musi sobie uzmysłowiać, by lepiej odczytywać tendencje rynkowe, bardziej kompleksowo analizować decyzje zakupowe zwierząt i by prowadzić hodowlę, która przyniesie bezdyskusyjne wartości każdemu. Tym bardziej, że współczesna genetyka przynosi rozwiązania problemów każdego uczestnika tego łańcucha, również polskich producentów trzody chlewnej.

Choice Genetics współczesne trendy genetyczne. Forum Top Agrar

O tych współczesnych uwarunkowaniach dla genetyki dr Stanisław Niemyjski prezes zarządu Choice Genetics będzie mówił w prezentacji „Globalne trendy genetyczne. Korzyści dla krajowych hodowców” podczas Forum Rolników i Agrobiznesu red. TOP AGRAR.

Forum organizowane pod hasłem: Jak przetrwać kryzys i utrzymać polską produkcję świń? rozpocznie się 6 czerwca w Licheniu, w Hotelu ATUT.

Więcej na: http://tap.pwrwydawnictwo.pl/swinie 

Centrum Genetyczne
Smólniki Osieckie
62-613 Osiek Mały
tel. +48 504 047 349
tel. +48 504 047 577
e-mail: cpn@choice-genetics.com